Nejčastější dotazy

Pokud zde nenajdete odpověď na svoji otázku, zkuste použít vyhledávání v horní liště. A pokud ani to nepomůže, napište nám.

Původní mapové API (viz https://api.mapy.cz) je sada JavaScriptových komponent, které zobrazují mapu na webové stránce. Nové REST API Mapy.cz je RESTové funkční a datové API. Poskytuje data (mapové dlaždice) či funkce (geokodování, plánování), ale není vázáno na konkrétní zobrazovací technologii ani prostředí. Můžete je využít s libovolnou knihovnou třetí strany (viz Mapové knihovny), nebo si napsat vlastní řešení. Data i funkce můžete používat na webu, v mobilu, desktopu či backendu – jak potřebujete.

V tuto chvíli ne. Nové REST API je v betaverzi k dispozici pouze pro prémiové (tj. platící) uživatele. (zadarmo můžete využívat pouze původní JavaScriptové SDK https://api.mapy.cz/ – a to pouze pokud splňujete podmínky pro užití zdarma – viz Smluvní ujednání, bod 4)

REST API Mapy.cz jsou prozatím v beta verzi a proto a jsou dostupné pouze Prémiovým (platícím) uživatelům.

Pokud máte zájem o jejich využití, přečtěte si více o Prémiovém užití API a poté nás kontaktujte. Náš obchodník s Vámi dořeší vše potřebné.

Byl Vám přiřazen API klíč a nevíte jak ho použít?


Pro použití v JS API stačí API klíč předat při inicializaci knihovny.

<script type="text/javascript">
        	Loader.apiKey = "tohlejemujapiklic";
        	Loader.load();
</script>

Pro použití v REST API se klíč předává jako parametr konkrétních API funkcí. Například pro volání mapových dlaždic to může vypadat takto:

https://api.mapy.cz/v1/maptiles/basic/256/{z}/{x}/{y}?apikey={tohlejemujapiklic}